Kaip išsimiegoti per 4-5 valandas per parą?

miegas

 

Visi profesionaliai užsiimantys treidingu žino, kad šis darbas atima daug laiko. Ypač tai jaučia tie, kurie dar tik mokosi šio neįprasto amato. Todėl iškyla natūralus klausimas - kur paimti laiko, kurio mums nuolat trūksta?

Kai kurie patyrę treideriai rekomenduoja atsisakyti žalingų įpročių (mesti rūkyti, atsisakyti alaus gėrimo, televizoriaus žiūrėjimo). Tai labai geri pasiūlymai, kurie tikrai padeda sutaupyti nemažai laiko. Tačiau ką daryti tiems, kurie jau atsisakė žalingų įpročių, o laiko vis tiek trūksta? Atrasti papildomo laiko galima atimant kelias miegui skirtas valandas. Suaugusiam žmogui pilnai išsimiegoti per parą užtenka 4-5 valandų miego. Visiems norintiems siūlome pasinaudoti taip vadinama „trumpojo miego“ metodika, kuri yra sėkmingai naudojama ne vieno treiderio praktikoje.

Turbūt daugelis prisimena tokią situaciją: pamiegame porą valandų ir jau atrodo, kad esame išsimiegoję, ir atvirkščiai – miegame 8-10 valandų, o atsikėlę vaikštome kaip sudaužyti.

Kodėl taip nutinka? Iš pradžių pabandykime išsiaiškinti miego struktūrą. Miegas turi pakankamai sudėtingą struktūrą ir susideda iš 5 stadijų.

Pirma ir antra stadijos – tai sąmonės užmigimo stadijos. Šiuo metu sąmonė vis dar tęsia budėjimą. Pirmos stadijos metu mes snūduriuojame, galvoje sukasi įvairūs pavieniai vaizdai, kai kada rankų arba kojų raumenys atsipalaiduodami lengvai trūkčioja. Pereinant į antrą stadiją, kūno temperatūra iš lėto krenta, vaizdiniai pamažu dingsta, stabilizuojasi kvėpavimas.

Mums reikalingas gilus ir atstatantis miegas prasideda tik pasiekus trečią ir ketvirtą stadijas. Šiose stadijose mus sunku pažadinti, visi raumenys pilnai atsipalaidavę, nervinė sistema atstato savo potencialą.

Penktoji stadija – tai fazė, kitaip dar vadinama „paradoksaliuoju miegu“. Ji išsiskiria organizmo aktyvumo padidėjimu: širdis muša greičiau, kvėpavimas padažnėja, pakyla temperatūra ir kraujo spaudimas, suintensyvėja prakaitavimas, užmerktos akys po vokais  chaotiškai juda. Žmogus, prabudęs šioje miego fazėje, gali išsigąsti – „širdis pašėlusiai daužosi, visas kūnas suprakaitavęs, rankų ir kojų raumenys įsitempę – kas su manimi vyksta?“. Jaudintis dėl to neverta, nes tai tik penktoji paradoksaliojo miego stadija. Šią stadiją žmogus paveldėjo iš tolimų protėvių, kurių kiekviename žingsnyje tykojo pavojai – bet kurią minutę iš tamsos naktį galėjo iššokti grobuonis. Jeigu žmogus visas 7-9 valandas miegotų atsipalaidavęs, tai negalėtų sureaguoti į pavojų, nes per tokį laiką raumenų tonusas stipriai sumažėja. Sumanioji gamta kaip visada rado originalią išeitį – ji nusprendė kas 1,5-2 valandas sukelti organizmui nedidelį šoką tam, kad raumenys neprarastų budrumo ir bet kuriuo momentu galėtų greitai reaguoti į pavojų.

Visos šios penkios stadijos cikliškai keičia viena kitą nustatyta seka. Vienos stadijos laikas apytiksliai trunka 90-110 minučių. Remiantis fiziologų atliktais tyrimais, 55% viso miego laiko praleidžiama pirmoje ir antroje stadijose, 20% skiriama penktajai „paradoksalaus miego“ stadijai ir tik 25% laiko lieka trečiai ir ketvirtai stadijoms, kurių metu mes ir išsimiegame.

 

Miego ciklai schematiškai pavaizduoti paveiksle:

 

miego stadijos

 

Paveiksle matome, kad miegas pasiekia ketvirtą stadiją per pirmąsias tris valandas – šiuo metu vyksta labiausiai atstatantis ir giliausias miegas.

Po trijų valandų miegas pasiekia ketvirtą stadiją vos du kartus: ketvirtoje miego valandoje ir penktosios pabaigoje. Todėl po 4-4,5 miego valandų, iš principo, galima būtų ir nemiegoti, nes likęs laikas jau nėra miegas, o daugiausia buvimas pirmojoje ir antrojoje miego stadijose, kai sąmonė jau yra budėjimo režime. Miegojimas šiose stadijose jau yra nebenaudingas nei poilsio, nei nervinių smegenų ląstelių atsistatymo atžvilgiu.

Štai čia ir slepiasi laisvo laiko rezervas. Išmokus valdyti savo miegą ir pilnavertiškai išsimiegoti per 4-5 valandas, galima prailginti savo darbo dieną iki 19-20 valandų per parą.

Tikriausiai daugeliui tai bus įdomu, todėl aprašysime vieną technologiją miego valdymui, paremtą Maskvos fiziologo ir profesoriaus А.М. Veino tyrimais. Šios technologijos esmė yra siekimas kuo daugiau laiko praleisti ketvirtojoje miego stadijoje. Bet dėl to, kad ši stadija dažniausiai įvyksta pirmojoje miego valandoje, teks eiti miegoti du kartus per dieną.

Kelios pastabos prieš pradedant. Pirmiausia, eiti miegoti reikia tuo paros metu, kai miegas efektyviausias. Šį paros laiką kiekvienas nustato sau individualiai (žemiau bus aprašyta metodika šio laiko suradimui). Ji gali patekti absoliučiai į bet kurį paros laikotarpį. Todėl, jeigu kartais atsitiks taip, kad jums geriausia yra miegoti 9.30 val. ryte arba 16.15 val. po pietų, būkite tam pasiruošę.

Antra pastaba – laikas, atimtas iš miego, būtinai turės būti kuo nors užpildytas, antraip toks darbo dienos pratęsimas bus ne į naudą, o taps vien kančia. Taip kad geriau jau iš anksto suplanuoti, kuo mes užsiimsime tas 20 valandų per parą. Kai kurie žmonės sėkmingai įvaldė šią metodiką, tačiau ilgainiui nustojo ją taikyti, nes neišmanė, kaip panaudoti laisvą laiką. Besimokantiems treidingo, siūlome tą laiką paskirti teorinės medžiagos mokymuisi arba prekybos sistemos atidirbimui praktiškai, o patyrusiems treideriams - naujų idėjų ir metodikų paieškai ir įgūdžių tobulinimui. Visgi, jei žmogus nusprendė pradėti taikyti šią metodiką, tai tikriausiai dėl to, kad jam trūksta laisvo laiko. Kuo užsiiminės laisvomis valandomis kiekvienas turės nuspręsti pats.

Dabar detaliau panagrinėkime pačią metodiką.

Pirmiausiai turime nustatyti tą paros laiką, kuriuo mūsų miegas yra efektyviausias.

Tam reikia surasti porą dienų, kad galėtumėme budėti ilgiau nei parą, kai neturime rimtų reikalų arba fizinių apkrovų. Tokią dieną prabundame, kaip įprasta, pavyzdžiui, septintą ryte. Visą dieną gyvename įprastu ritmu, o mūsų tyrimas prasideda dvyliktą valandą nakties -  pradedame įsiklausyti į savo pojūčius. Galiausiai suprasime, kad mums norisi miegoti protarpiais – kai kada nebegalime susilaikyti neužmerkę vokų, o po kokių kelių minučių tampa jau visai pakenčiama. Tokius stebėjimo rezultatus užsirašome į dienoraštį: užregistruojame kiekvieno tokio miego priepuolio pražios laiką ir trukmę ir suteikiame kiekvienam tokiam priepuoliui pažymį pagal tribalę sistemą: 1 – tiesiog norisi miegoti, 2 – stipriai norisi miegoti, 3 – siaubingai norisi miego. Eksperimentą baigiame kitos paros 12 valandą nakties, lygiai po paros. Surinktus statistinius duomenis atidžiai analizuojame šviežia galva kitą dieną. Matysime, kad miego priepuoliai atsirasdavo kas keletą valandų. Iš visų surašytų priepuolių pirmiausiai išrenkame pačius ilgiausius pagal laiką, o vėliau jau iš jų atrenkame du pačius stipriausius pagal tribalę sistemą.

Taip randame du laiko intervalus, kada labai stipriai norisi miegoti. Šios atkarpos gali būti bet kuriuo paros metu, bet dažniausiai pirmasis intervalas būna naktį iki šeštos valandos ryto, o kitas kažkuriomis dienos valandomis.

Miegant šiomis laiko atkarpomis mūsų miegas bus maksimaliai stiprus ir atstatantis. Naktį miegosime daugiau, o dieną - mažiau.

Darykime prielaidą, kad gavome du laiko intervalus, kai neįmanoma atsispirti miegui – 4 val. ryto ir 14 val. po pietų. Tuomet mūsų miego grafikas ir bus toks. 4 val. ryto einame miegoti ir nusistatome žadintuvą 7.00-7.30. Per šias 3-3.5 val. miego (žr. miego ciklų schemą) mes prabūsime 4-oje miego stadijoje tiek pat laiko, kiek ir tie, kurie miega 7-9 val., ir puikiai pailsėsime. 14 val. po pietų reikės pamiegoti dar mažiau – viso apie valandą. Tokiu būdu per parą miegosime 4-5 val., tačiau išbūsime 4-oje stadijoje daugiau laiko negu tie, kurie nėra įvaldę šios metodikos ir miega po 7-9 val. per parą. Vienas pagrindinių akcentų šioje sistemoje yra tikslumas – jeigu neužmigsime per 15 minučių nuo savo „fazės“ pradžios, tai laukiamas poilsio rezultatas nebus pasiektas. Tokiu atveju jūs atsikelsite visiškai nepailsėję ir jausitės siaubingai arba joks pasaulio žadintuvas jūsų nepažadins.

Sistemos kūrėjai taip pat pastebi, kad per parą derėtų ilsėtis ne mažiau nei tris valandas. Tai gali būti mėgstamos muzikos klausymąsis, įdomios knygos skaitymas su puodeliu kavos arba kitokie atsipalaidavimo būdai. Taigi patartina ilsėtis nuo protinių ir fizinių apkrovų ne mažiau nei tris valandas per parą. Geriausia, jeigu tai darysite intervale nuo 10.00 iki 22.00 val.

Dar vienas ne ką mažiau svarbus dalykas: atsibudus yra svarbiausia įtikinti save, kad miego dar norisi paprasčiausiai iš inercijos, tačiau organizmui jo jau pakanka. Tačiau jūs ir patys  suvokiate, kad tai yra tiesa, nes turite puikų supratimą apie miego stadijas. Praėjus 5 minutėms po prabudimo, miegoti jau beveik visiškai nebesinori.

Apibendrinimui pateiksime kelis patarimus, kurie „trumpojo miego“ sistemą padės įsisavinti efektyviau:

 * Jei jūs galvojate, kad eiti miegoti būtų geriau 15 minučių anksčiau, tai taip ir padarykite – klausykitės savęs. Tai gali būti paaiškinama tuo, kad pirmo eksperimento metu galėjote padaryti paklaidą. Jei jaučiate, kad  miego grafikas nėra teisingas, atlikite dar vieną tokį pat eksperimentą ir palyginkite rezultatus;

* Sportinė veikla turėtų baigtis ne vėliau kaip likus valandai iki miego pradžios. Fizinė apkrova „įkaitina kraują“. Prieš miegą būtina „atvėsti“, kitu atveju užmigsite ne iš karto;

* Nepatartina valgyti prieš miegą. Naudingiau eiti miegoti šiek tiek alkanam, nei apsivalgiusiam;

* Nepatartina vykdyti protinės veiklos, skaityti ir rašyti klausantis muzikos, nes tai labai stipriai eikvoja jėgas;

* Jei labai sunku prabusti, nors ir lengvai užmigote – iš karto atsikėlus verta nueiti į dušą. Jeigu viskas atvirkščiai ir negalite greitai užmigti, nueikite į dušą prieš miegą;

* Jeigu jūs iki šio eksperimento miegojote po 12 valandų per parą, tuomet neverta iš karto pereiti prie 4 valandų miego. Tokiu atveju miego laiką patartina mažinti palaipsniui, kad organizmas spėtų priprasti prie „trumpojo miego“;

Be to, žmonių, nesugebančių miegoti po 4 valandas per parą, yra labai daug. Tokie žmonės po trijų savaičių tokio eksperimento pasiekia būseną, kai norisi miegoti ištisai. Jeigu jums taip nutiks arba jeigu jums nesinori eksperimentuoti su savo organizmu – meskite visus bandymus ir pratinkite save miegoti po 4-4,5 val. per parą nuo 4.30-5.00 iki 9.00. Šiame laiko intervale dauguma žmonių jaučia naktinio miego poreikį ir tiek laiko pilnai pakaks išsimiegoti kiekvienam.

1. Strategija:

Išlavinkite savyje tikslų supratimą ir matymą, kaip juda valiutos Forex Rinkoje. Išlavinkite Rinkos matymą ir, remiantis juo, pasirinkite strateginę kryptį.

2. Taktika:

Sukurkite taktinį planą kiekvienai Forex prekybos sesijai, remiantis Jūsų pasirinkta strategine kryptimi. Tiksliai supraskite, ką Jums reikia daryti ir kada.

3. Prekybos Sistema:

Forex prekybos sistema yra viso labo elementarių matematinių taisyklių rinkinukas ir nieko daugiau.

Forex prekyba yra itin rizikingas užsiemimas ir tinka ne visiems investuotojams. Yra tikimybe patirti dalinį arba visą kapitalo praradimą, todėl nespekuliuokite kapitalu, kurio negalite sau leisti prarasti. Ir prašome įsidemėti kad šiame tinklapyje, tame tarpe ir Virtualioje prekybos salėje, pateikiama informacija jokiu būdu negali būti interpretuojama kaip asmeninė rekomendacija, nurodymas ar kvietimas pirkti arba parduoti kokią nors iš finansinių priemonių. Pateikiamos medžiagos autorius už Jūsų priimtus prekybinius sprendimus atsakomybės neneša.

Komentarai, informacija ir kita medžiaga, esanti bet kurioje "https://www.masterforex-v.lt" dalyje, nėra skirta suteikti patarimus arba rekomendacijas, kuriomis Jus galite vadovautis priimant sprendimus pirkti arba parduoti finansinius instrumentus. Pateikiama Informacija neturėtų būti remiamasi vykdant vertybinių popierių sandorius, valiutų pirkimo/pardavimo sandorius ar kitas investavimo strategijas, taip pat neturėtų būti suprantama kaip pasiūlymas parduoti ar pirkti bet kokį finansinį instrumentą ir negali būti suprantama kaip investavimo rekomendacijų teikimas. Todėl mes atsisakome bet kokios atsakomybės ir atsakomybės, atsirandančios dėl bet kokios informacijos, pateiktos svetainėje https://www.masterforex-v.lt panaudojimo. Įskaitant, bet neapsiribojant, atsakomybės už bet kokį sprendimą dėl investavimo, ar valiutų pirkimo/pardavimo.