Forex prekyba: laiko švaistymas ar intelektuali veikla? (2 dalis)
Įdomu yra tai, kad žmonės, pas kuriuos dominuoja limbinė smegenų dalis, yra ypač emocionalūs. Turbūt ne be reikalo yra sakoma, kad emocijų valdomas žmogus praranda sveiką protą, arba sveiką nuovoką. Tai paaiškinama tuo, kad limbinė sistema tiesiogiai yra susijusi su neokorteksu. Jos dominavimas išeikvoja neokortekso energiją, vietoj to, kad panaudoti ją konkrečių praktinių reikalų sprendimui, t.y. „sveiką protą“ sudegina emocijos.
Taip pat įdomu yra tai, kad žmogus savo kasdieninėje ir kūrybinėje veikloje panaudoja tik 2 – 5 procentus neokortekso. Taigi, lavindamas ir treniruodamas šią galvos smegenų dalį, žmogus galėtų evoliucionuoti iki begalybės, atskleisdamas savyje vis naujas galimybes ir naujus gebėjimus.
Neokorteksą ne tik galima, bet ir reikia treniruoti bei lavinti. Tam yra netgi sukurta ne viena smegenų treniravimo metodika.Tačiau smegenys vystosi taip pat ir atliekant bet kokią intensyvią protinę veiklą – mokantis ar mokant kitus, analizuojant, rašant straipsnius, skaičiuojant, mokantis mintinai eilėraščius ir pan. Kaip tai vyksta? Kuo didesnį krūvį duodame smegenims, tuo jos tampa stipresnės, nes tuo metu, kai laviname smegenis, mes priverčiame neuronus „imtis darbo“. Sinapsės, arba neuronų jungtys, yra stiprinamos tuo labiau, kuo dažniau neuronai „bendrauja“ vienas su kitu. Treniruočių metu atsiranda netgi naujos sinapsės ir naujos nervinės ląstelės (anksčiau buvo manoma, kad suaugusio žmogaus smegenyse nauji neuronai susidaryti negali). Taigi, kuo daugiau „dirbame galva“, tuo daugiau neuronų susidaro, ir tuo labiau stiprėja jungtys tarp jų.