Forex: pasąmonės žaidimai
Dar vienas straipsnis apie psichologiją, emocijas, savikontrolę...Neįdomu ir nuobodu, - pasakysite jūs. Ir iš tikrųjų, ne vienas iš mūsų nemėgsta jų skaityti, o kai vis dėlto vieną kitą nusprendžiame peržiūrėti, visada padarome tą pačią išvadą, kad... neveltui nemėgstame. Šis straipsnis skiriasi tik tuo, kad jis orientuotas į treidingo psichologijos žanro darbų nemėgstančius skaitytojus.
O kodėl nemėgstančius? Tam yra visa eilė priežasčių.
Kuo čia dėta psichologija, jeigu kalba eina apie prekybos sistemą, sakykime - apie techninį algoritmą? Taip, kartas nuo karto tenka pasinervinti... Na, kuris gi darbe nesinervina? Emocijos, anaiptol, ne visada trukdo. Štai, pavyzdžiui, vairuotojai. Emocionalus vairuotojas – tai juk aukščiausios klasės profesionalas. Jis gi savo profesijai dūšią atiduoda. Gyvena dėl kelio ir automobilių. Jis juk vairuoja, kaip didvyris!
O štai treidinge emocijos - neleidžiamos. Šis nusistatymas yra taip stipriai visuotinai priimtas, kad jau ima kelti abejones. Paprasčiausiai sunku patikėti tokiu vieningu ir vienakrypčiu visuomeniniu trendu. Apskritai, argi galima tikėti amžinais trendais?
Taigi, iš kur dygsta kojos? Ar visada emocionalus elgesys biržoje veda link pralaimėjimo? Ar galima į treidingą žiūrėti, kaip į visiškai techninį dalyką? Ar turi įtakos treidingo sėkmei vienos ar kitos charakterio, temperamento ypatybės? O gal yra kokios nors ypatingai slaptos jūsų psichikos savybės, kurios trukdo pelningai uždarbiauti biržoje?