Kodėl JAV senatoriai pripažino narkotikų prekeivių kriptovaliutą „inovacine“, „teisėta“ ir „naudinga visuomenei“?
Dar įdomesni svarstymų rezultatai Silk Road byloje JAV Senate 2013 metų lapkritį, virtę bitkoino bylos svarstymu ir ... kriptovaliutos aprobavimu JAV Senate. Paaiškinsime vieną po kitos sekusias nesąmones, nes būtent šis sprendimas buvo lūžio momentas bitkoino likime su jo perėjimu į visai kitą lygmenį pasaulyje. Senatas - yra aukščiausias ir visavaldis parlamentinės priežiūros Jungtinėse Valstijose organas, vienintelis, kuris gali paskelbti prezidentui valstybės apkaltą (anglų k. impeachment), kuris reguliariai sukviečia aukščiausius pareigūnus (CŽV direktorių, FTB vadovą, Pentagono vadovą ir t.t. ) į svarstymus ir jie turi sąžiningai ir atvirai atsakyti į BET KOKIUS jo klausimus. Apgavystė Senate prilyginama apgavystei teisme, skirtumas tik tas, kad galima išvengti baudžiamojo persekiojimo, bet karjeros žlugimas yra garantuotas 100%. Kiekvienas Senato komitetas beveik lygiai sudarytas iš respublikonų ir demokratų atstovų, kad būtų išvengta bet kokių partinių interesų, gresiančių JAV nacionalinio saugumo interesams. Tokiu būdu:
- kaip kažkoks (tais metais) bitkoinas galėjo pasiekti TOKĮ lygį? Organas, kuris sprendžia globalius klausimus (patvirtina arba atsisako karo pradžios Sirijoje, Libijoje, Irake, sankcijų Iranui ir t.t.) svarsto ... bitkoino klausimus?;
- kaip Senato apklaustos 10 JAV Valstybinių agentūrų (įskaitant Teisingumo ministeriją ir JAV Vertybinių popierių komisiją) galėjo pripažinti, kad anoniminė narkotikų prekeivių „skaitmeninė valiuta“ yra teisėtas (!) finansinis instrumentas, o jos platus vartojimas teikia didelę naudą vartotojams;
- kaip JAV iždo departamento (finansų ministerijos) finansinių nusikaltimų tyrimo agentūros direktorė Dženifer Kalveri (Jennifer Calvery) tokiame lygyje Senate, nagrinėjant skandalingą stambiausio narkotikų tinklo bylą, galėjo pareikšti, kad jos institucija „pripažįsta inovacinį skaitmeninių valiutų potencialą ir tuos pranašumus, kuriuos jos gali pasiūlyti visuomenei“ ... dar kartą tiems, kurie nesuprato: JAV iždo departamento finansinių nusikaltimų tyrimo agentūra pripažįsta anoniminę (!) stambiausio narkotikų prekeivių tinklo mokėjimo sistemą, kaip „inovacinę“ ir siūlo „ją pasiūlyti visuomenei“.
Pradžioje pagalvokite, kaip turi pasielgti galinga Senato komisija su kažkokia anonimine mokėjimo sistema, kuria naudojasi teroristai ir narkotikų prekeiviai, su išsišakojusiu daugiau nei 100 tūkstančių žmonių tinklu? Pasufleravimas: 2008 metais už žymiai mažesnių kiekių „pinigų plovimus“ buvo suimti, nubausti ir nuteisti mokėjimo sistemos E-gold savininkai (žinoma, teismo sprendimu, be jokio svarstymo JAV Senate).
Kaip pasielgė JAV Senato komisija? Galutinis sprendimas nebuvo priimtas, tačiau kriptovaliutos nebuvo uždraustos, išreiškus norą jas „kontroliuoti ir tirti“, „dirbti ties šio verslo reguliavimu“. Žiniasklaidai buvo pateiktas toks paaiškinimas: „nusikaltimų, naudojant grynuosius JAV dolerius, kasmet įvyksta daug daugiau nei su kriptovaliuta bitkoinas. Neuždrausime gi grynųjų dolerių?“. Sutikite, namų šeimininkei šis paaiškinimas yra pakankamas, o štai, kas buvo pasakyta senatoriams uždarame svarstyme, kad jie priimtų tokį netikėtą sprendimą, taip ir lieka „už kardo“.
Mūsų versija: JAV Senato komisijos sprendimas 2013 metų lapkritį buvo savotiškas Rubikonas po kurio prasidėjo oficiali visų pirmaujančių šalių vyriausybių ir galingų finansinių pasaulio reguliuotojų - JAV sąjungininkų - bitkoino pripažinimo ir palaikymo era.